Rubrika: Aktuality

Již několik dní uplynulo od chvíle, kdy Drak oznámil svůj plánovaný skon. Bylo o něm napsáno množství novinových článků a Drak samotný vydal nespočet dalších oznámení a nařízení. Zde naleznete výběr těch nejdůležitějších zpráv, které by vaší pozornosti neměly uniknout.


Projektový postup – Listopad

Začíná listopad a nám zbývá necelých šest měsíců do hry. Chceme vám tak předat širší zprávu o tom, co nám jde, co nám nejde, a jak to vypadá.

Více

Finance – Půjčky

Shrnutí možností podpory hry za pomoci půjček.

Více

Finance – Účastnický poplatek

Shrnutí účastnického poplatku, storna, balíčků a možnosti brigády.

Více

Jak vzniká a kolik stojí Belle Epoque?

Pro vás, co jste o larpu zatím jen slyšeli, může být celý proces tvorby hry a její výsledná podoba zdrojem mnoha otázek. Jak se larp vůbec píše? Proč za to platím tolik? Jak se ze spousty nápadů a vize pokřiveného světa stane obytná noční můra, ve které můžu strávit prodloužený víkend?

Více

Drakovi nejbližší

Z Drakova brněnského dvora do lázní přijíždějí ti, kteří mu léta sloužili či byli jeho prodlouženou rukou.Každý jeden z nich prožíval život či jeho část v Drakově požehnané blízkosti a je s ním tak svým způsobem nenávratně spjat. Drak umírá a začíná tak konec jedné éry. A to i pro každého z nich.

Více

Jak se přihlásit

Vážení hráči, přihlašování na hru je tady! První interval přihlašování běží do 30. 8. 2020. Poté bude na základě počtu zaslaných přihlášek možná vypsán druhý přihlašovací interval. Formulář Chcete do toho rovnou skočit? Stačí vyplnit formulář! Velmi ale doporučujeme si ještě jednou projet text na této stránce. Registrační dotazník má dvě části.  První část je jednoduchá, vyplníte […]

Více

Jednoaktovky

Ne každá postava se v Lázních zdrží dlouho. Některé se jenom mihnou, ale přesto ovlivní životy mnoha.

Více

Drakova dynastie

Drakovi na jeho umírání přijede i potomstvo se svými suitami. Který z nich si nakonec vybojuje své nástupnictví?

Více

Štáb

Nervovým centrem armády je generální štáb, z nějž většina zůstala v Brně a zajišťuje připravenost říše čelit dalším hrozbám. Přesto si Drak nechal některé členy generálního štábu do lázní povolat, aby byli k ruce při chystaných rozhodnutích.

Více

Bosna

Tato divoká krajina ještě nedávno trpěla pod nadvládou pohanských Osmanů. Vše změnila až odvážná výprava Aehrenthalů. I nyní pod nadvládou Draka má ovšem Bosna daleko od klidu.

Více

Totenkorps

Po druhém Polském povstání, které bylo krvavě potlačeno, byla z Drakova nařízení velká část Polska spálena. Vznikla tak Mrtvá zóna a právě přímo z ní přijíždí zástupci Totenkorps.

Více

Rožmitálci

Před Rožmitálci se teď rychle rýsují zajímavé příležitosti. Příležitost napravit křivdy, získat slávu, uzmout moc, srazit nepřátele k zemi, žrát a trhat… ale nikdy, nikdy nezvládnou všechno najednou.

Více

Černínové z Chudenic

Prastarou tohoto rodu je Živa, která je stejně nadmíru lačná a dravá jako Černínové samotní. Jejich specialitou je křížení a šlechtění a tak je jisté, že do lázní přijede skutečný výkvět.

Více

Pravidla hry

O hře Belle Epoque je obsahový larp, který vás zavede do doby, kterou všichni tak trochu známe… A zároveň vám umožní poznat ji ze zcela nového úhlu. Belle Epoque není jenom hra o tom, “jak by asi náš svět vypadal, kdyby se vrátili Prastaří“. Je to hra o každodenním životě ve světě, který je pokřivenou […]

Více

Pálffyové z Erdődu

Přestože vždy žili ve stínu starších a mocnějších rodů, Pálffyové dokázali přežít na jednom z nejvíce nepřátelských míst Říše – na frontě nepřetržité války s Turky.

Více

Politické směry a ideologie

V následujícím přehledu najde pozorný čtenář krátké shrnutí nejvýznačnějších politických směrů, které z vládních budov či podzemních skrýší hýbou naším světem.

Více

Ocelové císařství

Nemilosrdná industrializace, efektivita za každou cenu a přesně vypočítané potřeby práce, odpočinku a kultury pro lid spolu s inovativním užitím živé oceli přetvořily Prusko v pulzující průmyslové srdce Evropy.

Více

Stařešinové rodů

Sněm netvoří jen šlechtici ve zbytečně drahých šatech řešící problémy naprosto odtržené od reality běžného obyvatele Dunajské říše. Jeho důležitou součástí jsou totiž také stařešinové zastupující jednotlivé vesnice.

Více