Styl hry

Hra je vhodná pro každého staršího osmnácti let – v přístupu k rolím vás nijak neomezuje věk, pohlaví nebo jakýkoliv jiný mimoherní atribut. Hra není vyloženě fyzicky náročná, některé postavy čeká trocha běhání a soubojů, někteří se mohou účastnit intenzivnějšího násilí či intimity. Všechny herní materiály jsou v češtině, hru je možné hrát v češtině nebo slovenštině.

kreatura

Komplexní svět

Když přišli oni, jako by se doteď zavedený řád věcí na chvíli zastavil a pak úplně vzal za své. Nejeden z historiků přišel o rozum, když se snažil v plné šíři pochopit, co vše je ztraceno.

Svět Belle Epoque byl na povrchu stejný jako ten náš, dokud se během sedmileté války nevrátili zpět na Zem Prastaří, aby si vzali, co jim po právu náleží.

Početný kreativní tým na hře pracuje již od podzimu roku 2019, aby mohl hráčům přinést komplexní vizi toho, jak by náš svět poznamenala tak radikální událost. Evropu a její politiku poznáte a spousta vědeckých i politických výdobytků byla dosažena: jen trochu jinak. V našem podání světa mimo jiné panuje plná emancipace jak právní, tak sexuální. Prastaří nejsou příliš prudérní.


Postavy z historie i fikce

Se vší úctou, proč si proboha myslíte, že by právě tentokrát subjekt měl přežít, doktore Jekylle?

Díky tvorbě vlastní alternativní historie máme možnost jako postavy na hru přivést různé historické osobnosti, samozřejmě patřičně poznamenané světem, ve kterém vládnou Prastaří. Navíc jsme dali možnost ožít některým literárním postavám, které do našeho konceptu světa zapadaly. Je tak možné na hře ztvárnit jak Rasputina a Marii Sklodowskou, tak Minu Harker či Jeana Passepartouta.


Rozsah

Na umírání přijelo tolik vybraných hostů a delegací snad ze všech koutů země! Je jich mnohem více, než jsem při plánování očekával. Inu, snad dá Bůh a seženu ještě více výbušnin.

Belle Epoque je připravená pro 155 hráčů.Role na ní se dělí do tří kategorií:

  • Většina rolí je na celou dobu hry, byť samozřejmě někdo může zemřít či zcela zešílet i dříve.
  • Patnáct hráčů se zhostí rolí na půlku hry. Ty umožníme trochu mixovat a jedná se o postavy, které jsou od začátku psané jako zásadní pro děj a zároveň mají zkrátka o něco kratší dějový oblouk.
  • Patnáct hráčů se zhostí „jednoaktových“ rolí. Tyto role se někdy i vracejí, ale vyznačují se výstupy vždy vydělenými na jedno dějství hry (4-6 hodin) a pestrou paletou toho, co je možné hrát.

Mimo to bude hru obsluhovat řada organizátorů a uvaděčů, kteří se budou starat o vaše pohodlí, vařit, zajišťovat běh kulis a různých systémů v pozadí nebo představovat náhodné oponenty.

Rozsah je jedním z hlavních aspektů, které hru definují. Mozaika historických, literárních i původních postav překlopených do logiky a atmosféry světa ovládaného Prastarými nabízí různou úroveň akce, dramatu, detektivky, romantiky či hororu a množství žánrů a způsobů, jak hru hrát – pro někoho z hráčů se tak může jednat o vysokou politickou hru, pro jiného zase o vyšetřování či horor.

Každý se ale bude pohybovat v širokém světě, ve kterém všichni mají jasné propojení na drakův pohřeb a související rituály, které tak dají hře tempo a rytmus.


Herní mechaniky

A pak jsme ten vrcholek dobyli a utopili vzpouru uctívačů okřídleného hada v krvi! Skvělý den!

Ha! To mi úplně připomíná, jak jsme kdysi bránili horskou pevnost v Pyrenejích, ale proradný nepřítel nakonec lstí i početní převahou zvítězil a jen několik z nás zachránilo holý život. Proklatá vzpomínka! Skoro jako živá, že?

Belle Epoque je obsahový larp určený pro začátečníky i zkušené hráče. Nečekejte tedy zapeklité systémy, složité dovednosti ani extrémní diskomfort. Na druhou stranu, jsme ve světě, který se od toho našeho liší – nejen společenskými konvencemi, ale i některými zákony fyziky. Proto jsme i my pro některé herní skupiny připravili zajímavé experimentální mechaniky a postupy. Klademe ale důraz na jednoduchost. Chceme, aby si i noví hráči mohli užít poněkud netradiční zážitek.

Čekají vás tak pátrání, ve kterých se nelze nikdy úplně zaseknout, flashbackové scény, při kterých si řádně zastřílíte i očistné lázně. Jednotlivé mechanismy vám představíme v následujících týdnech.


Plíseň, tíseň, nechuť a masky

Musím vám s lítostí oznámit, madam, že podle poslední kontroly to vypadá, že zárodek ve vašem těle začal z nedostatku živin konzumovat vaši vlastní tkáň. Nicméně pokud larva přežije ve zdraví, bude vašim pozůstalým vyplacena předem stanovená suma.

Mísení lidských genů s prastarou krví dalo vzniknout řadě podivuhodných a místy přízračných a dekadentně bizarních hybridů v nejrůznějších stupních životaschopnosti a s větší či menší mírou degenerace či naopak superschopností. Někteří míšenci přebírají živočišné znaky a prvky animálního chování, nesprávná či ledabylá prokříženost však vede k nelidskosti a šílenství. Kolem genetiky Prastarých jsou postaveny celé nové vědní obory!

Žábry, otevření třetího oka, produkování sekretu či postupné odumírání tkáně jsou jen některé z důsledků smísení krve Prastarých s tou obyčejnou lidskou. Vládou Prastarých byl poznamenán nejen svět, ale i jeho obyvatelé. Někteří dobrovolně a jiní z donucení. Někteří jsou hrdí na své jizvy a hmyzí kusadla, jiní se nenávidí kvůli parazitovi, který žije v jejich útrobách. Podobné divnosti a nechutnosti plynoucí z kosmických hrůz tak budou důležitou součástí atmosféry Belle Epoque. A někteří JSOU přímo Prastaří, pochybné bytosti nepochopitelného věku a podob.

Pro některé z postav tak budeme používat specifická protetika, masky či jiné poněkud extravagantnější kostýmové atributy. V průběhu registrace budete mít možnost si role vybrat podle složitosti masek a toho, jak moc náročný kostým jste ochotni nosit.